simbadeo2000

WAZA MPAKA BASI (THINK TO NO END).com weblog NOTE: Views or opinions expressed in this blog do NOT in any way represent those of any organisation, community, association, company, circle of friends, religious or ethnic group to which I am associated with.

Eid Mubarak … na Ushauri Murua wa Mzee Buffet

leave a comment »

Nimetumiwa ushauri huu. Nami katika kuwatakia Sikukuu Njema ya Idd, ninawawekeeni hapa. Huenda mtu ukaokota moja au mawili ya kukuongoza kuelekea kwenye mafanikio. Inawezekana umekuwa ukifuata kanuni hizi, kwa kuzisoma hapa, utakuwa ukiimarisha imani yako kwazo. Au siyo?

Eid Al Haj njema kwa kila mmoja anayesoma hapa na familia zenu.

Pamoja sana!

Written by simbadeo

October 26, 2012 at 9:45 am

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: