simbadeo2000

WAZA MPAKA BASI (THINK TO NO END).com weblog NOTE: Views or opinions expressed in this blog do NOT in any way represent those of any organisation, community, association, company, circle of friends, religious or ethnic group to which I am associated with.

Smile … Tabasamu

with one comment

Begin your new day with a smile. It’s healthy. It helps your mind to stay focused and creative. Try it every morning. Do it every day.

Anza siku yako mpya kwa tabasamu. Ni jambo jema kwa afya. Kitendo hicho kinakuongezea umakini na kujawa na ubunifu. Jaribu kila asubuhi. Fanya hivyo kila siku.

Pamoja sana.

Above images are of my very dear friends. Picha hizi ni za marafiki zangu wa karibu sana.

Advertisements

Written by simbadeo

October 23, 2012 at 9:55 am

Posted in Siasa na jamii

Tagged with ,

One Response

Subscribe to comments with RSS.

  1. ahsante kwa ushauri…

    Like

    Yasinta Ngonyani

    October 23, 2012 at 12:26 pm


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: