simbadeo2000

WAZA MPAKA BASI (THINK TO NO END).com weblog NOTE: Views or opinions expressed in this blog do NOT in any way represent those of any organisation, community, association, company, circle of friends, religious or ethnic group to which I am associated with.

Majengo ya Machinga …

leave a comment »

Majengo ya Machinga jijini Dar es Salaam yaliyo katika eneo la Karume. Majengo haya yaliyo katika pande mbili za barabara ya Kawawa yataunganishwa kwa daraja kama inavyoonekana pichani. Mafundi wako katika hekaheka za kujenga daraja hilo. Haya ni maendeleo muhimu. Nina imani tu kuwa kimo cha daraja, mita 4.5 hazitaleta mgogoro hapo baadaye.

Written by simbadeo

October 1, 2008 at 7:47 pm

Posted in Siasa na jamii

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: